fbpx

Listwy - szyny transportowe

Listwy / szyny rolkowe: dział produktów do grawitacyjnego transportu wewnątrzzakładowego paczek, skrzynek, pudełek, kontenerów, palet itp. Produkowane przez naszą firmę szyny rolkowe można podzielić ze względu na ich wysokość a także w uwzględnieniem rodzaju rolek używanych przy produkcji listew rolkowych.

 

WSZYSTKIE NASZE LISTWY ROLKOWE ZNAJDĄ PAŃSTWO W NASZYM SKLEPIE ONLINE 

listwy rolkowe

 


Podział ze względu na wysokość całkowitą i są to listy niskie, średnie i wysokie przeznaczone do transportu ciężkich ładunków. Wszystkie listwy są zbudowane w oparciu o profile stalowe lub z tworzywa sztucznego. Duży nacisk jest kładziony na wysoką jakość zarówno stali z jakiej jest wykonywany profil nośny ale także na tworzywo z jakiego są wykonywane rolki. Wszystkie listy przechodzą wewnętrzną kontrolę jakości. W ofercie znajdują się listwy w profilach stalowych ocynkowanych oraz nierdzewnych. Wszystkie elementy są zabezpieczone przed korozją a używany surowiec zapewnia ich długie i bezobsługowe działanie.

Produkowane w naszym zakładzie listy rolkowe są zabezpieczone przed wypadaniem rolek z szyny. Dzięki wysokiej jakości nasze listy rolkowe pracują w zakładach przemysłowych zlokalizowanych na całym świecie. Głównie są to sortownie, magazyny przeładunkowe, fabryki mebli, stolarki otworowej, zakłady automotive. Nasze wyroby eksportujemy do Azji, Europy i Ameryki Południowej. Duży nacisk kładziemy na poszukiwanie nowych rozwiązań, nowych materiałów. Takie działanie pozwala nam otrzymywać ochronę patentową. Nie bez przypadku nasze produkty pracują w zakładach BMW, AUDI, TOYOTY, WV i wielu innych czołowych producentów z różnych branż.

 

Listwy rolkowe można stosować i używać w urządzeniach transportu wewnętrznego zawsze wtedy gdy:
- możemy wykorzystać siłę grawitacji do transportu paczek, pudełek, skrzyń palet etc. można pochwalić się zero emisyjnym transportem wewnętrznym.
- transportujemy paczki lub produkty o gładkich płaszczyznach, ożebrowanie, wystające nóżki mogące utrudniać przesuwanie się ładunku na listwach. Ale i takie ograniczenia nasze listwy mogą obejść. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z naszymi doradcami.
- chcemy zwiększyć wydajność wprowadzając tzw „taśmowy system pracy” wymuszone tempo pracy.
- potrzebujemy zachowania lub wprowadzenia zarządzania produkcją, magazynem wg zasady FIFO (pierwsze wchodzi i pierwsze wychodzi) z magazyny, z linii produkcyjnej.

 

 Listwy rolkowa typ 100G Listwy Szyny rolkowe rolka gumowana rolki gumowe Listy rolkowe paletowe 

 

Produkowane w naszym zakładzie listwy rolkowe możemy podzielić na kilka grup i tak ze względu na gabaryty listwy rolkowej możemy nasze produkty podzielić na:

 

I. Niskie listwy rolkowe. W tej grupie znajdują się listy rolkowe o wysokości całkowitej od 14 do 36 mm i należą do niej szyny rolkowe takich typów jak: 40A, 40B, 40Q, 50A, 50B, 100, 100G, 100ST, 100AS, 102, 102G, 102ST, 726, 726 AS, 726 cooler, 727, 728, 729. Listy z tej grupy są najczęściej stosowane do transportu paczek, pudełek, kontenerów o wadze do 50 – 80kg. Często można je spotkać na regałach przepływowych na półkach regałów montażowych oraz jako łączniki między maszynami czy stanowiskami roboczymi. Charakterystyczną cechą tych produktów jest ich mała wysokość oraz mała podziałka rolek, najmniejsza podziałka to zaledwie 12mm a największa to 33 mm. Pozwala to na transport produktów o małych gabarytach bez ryzyka nieplanowanego zatrzymania transportowanych wyrobów.

 

II. Średnie szyny rolkowe. W tym gronie znajdują się listy z serii: 400, 500, 520, 530, 610 611, 611L, 620, 620L, 620K, 621, 630G, 63GL, 640, 640L, 645,650, 650L, 651, 651L, 655, 656, 660, 670, 800, 801, 800G. Wysokość całkowita profilu waha się w przedziale od 50 do 80mm. Listy rolkowe z tej kategorii są przeznaczone do transportu cięższych paczek, pudełek i kontenerów o wadze od 50 do nawet 1200kg. Do produkcji listew rolkowych najczęściej profile stalowe o grubości ścianki 2 i 3 mm zazwyczaj wykonane ze sali ocynkowanej, ale pojawiają się także profile i elementy złączne wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 i AISI 316. Do mocowania rolek w profilu wykorzystujemy wyłącznie elementy złączne o podwyższonej sztywności co gwarantuje nam wysoki standard jakościowy produkowanych szyn rolkowych. Do produkcji wykorzystujemy rolki wyposażone w łożyska kulkowe oraz łożyska ślizgowe. Listy z rolkami z łożyskami ślizgowymi mogą z powodzeniem pracować w trudnych warunkach, gdzie występuje duże zabrudzenie zapylenie lub w środowisku agresywnym gdzie istnieje ryzyko wypłukania smarów. Często szyny rolkowe z tej grupy pracują na urządzeniach transportowych oraz na maszynach ogrodniczych i rolniczych przy transporcie skrzyń i kontenerów na kombajnach do zbioru owoców i warzyw oraz na wózkach i magazynach także w chłodniach.

 

III. Wysokie do dużych obciążeń. W tej grupie wyrobów znajdują się produkty z serii 720, 720L, 720K, 730, 730L, 740, 740L oraz 900. Do produkcji tych szyn rolkowych wykorzystujemy profile stalowe o ściance min 3 lub więcej, wykonane se stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Elementy złączne są wykonywane ze stali wzmacnianej, odporne na zmęczenie mechaniczne. Wysokość całkowita (profil + rolka) od 66 do 87mm. Maksymalne obciążenie to ok 160 kg/rolkę co daje łączną masę 6080 kg na jedną listwę rolkową podpartą na jej całej długości. Tego typu listy rolkowe służą do transportu palet, skrzyń i kontenerów. Często może je spotkać w magazynach palet, w zakładach produkcyjnych na łączeniu stanowisk kompletacyjnych, w centrach przeładunkowych oraz są często używane jako rolki w ładowniach samolotów transportowych. Posiadamy też listwy do pracy w warunkach niskich temperatur do – 40ºC W takim przypadku łożyska kulkowe rolek są wypełniane smarem do niskich temperatur. Ilość rolek w listwie jest dostosowywana do warunków pracy i do rodzaju transportowanego produktu. Więcej informacji znajduje się katalogu z listwami rolkowymi. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Na życzenie wysyłamy pliki STP.

Ze względu na rodzaj płaszcza rolek użytych do budowy listwy – szyny rolkowej możemy wyróżnić listy z rolkami z tworzywa sztucznego, szyny rolkowe z rolkami gumowanymi oraz listy rolkowe z rolkami stalowymi.

 

A). Listy rolkowe z rolkami z tworzywa sztucznego. Do tej grupy należą listwy, które zostały wyposażone w rolki transportowe wykonane w tworzyw sztucznych odpornych na ścieranie i odpornych na uderzenia. Na szczególną uwagę należą trzy grypy listew, pierwsza to listwy niskie seria 40A, 40B, 40Q oraz seria 50A i 50B. Są to bardzo niskie listy rolkowe których wysokość całkowita (profil + rolka) wynosi dla serii 40 zaledwie 14mm a dla serii 50 tylko 20mm. Są to najniższe listy na rynku, które charakteryzuje duża wytrzymałość mechaniczna. Najczęściej można je spotkać jako wyposażenie stanowisk montażowych oraz jako ruchome części na liniach łączeniowych stanowiska kompletacji produktów w firmach zajmujących się pakowaniem i kompletowaniem zamówień. Druga podgrupa to listy serii 100, 102, 100G, 102G oraz 726, 727 ,728. Wysokość całkowita tych serii nie przekracza 35mm. Są to najpopularniejsze modele szyn rolkowych, najczęściej są użytkowane w zakładach przemysłowych gdzie służą do transportu paczek, pudełek, kartonów i kontenerów zbiorczych.


Trzecią podgrupę stanowią listwy wzmocnione, których wysokość całkowita, wysokość robocza mieści się w przedziale od 50 do 60 mm. Listy z tej grupy są zbudowane w oparciu o profile stalowe o grubości ścianki 2 oraz 3 mmm, rolki mają średnice od D40 do D52mm. Rolki mogą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (PP - polipropylen, PA - poliamid, PE – polietylen, POM poliacetal oraz PTFE – politerafluoroetylen potocznie określany nazwą Teflon® ). Listwy – szyny rolkowe z tej podgrupy najczęściej są spotykane w transporcie produktów średnio oraz wielkogabarytowych takich jak paczki z meblami, ciężkich elementów stolarki otworowej oraz opakowań zbiorczych (palety, kontenery). Elementy złączne takie jak śruby, osie są wykonane z wzmocnionej, polerowanej stali zabezpieczonej przed korozją.

 

B). Listwy rolkowe z rolkami gumowanymi lub rolkami z powłoką poliuretanową. Do tej grupy należą listy z oznaczeniem G (rolki gumowane) najczęściej pracują na urządzeniach produkcyjnych i transportowych w zakładach produkujących stolarkę otworową (okna, drzwi, bramy), elementy elewacyjne (szyby, panele elewacyjne) a także w zakładach produkujące meble w tym meble fornirowane wrażliwe na zarysowania powłok. Używane rolki z powłoką gumową zabezpieczają transportowany ładunek przed zarysowaniem i zabrudzeniem. Mieszanki gumowe, które stosujemy w produkcji rolek są mieszankami niebrudzącymi, nie pozostawiają tłustych śladów i są odporne na ścieranie nawet w pracy w trudnych warunkach np. zapylenie. Do osób szukających listew z rolkami których bieżnia ma być elastyczna a rolka ma pracować w wysokich temperaturach nasi doradcy techniczni pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie i przygotują ofertę na rolki z powłokami silikonowymi.

 

C). Listy rolkowe z rolkami stalowymi. Listy przeznaczone do transporty palet, metalowych skrzynek, ciężkich arkuszy wykonanych np. ze stali. Listy rolkowe najczęściej są zbudowane z profili stalowych o grubości ścianki 2 oraz 3 mm. Elementy złączne używane do produkcji są minimum klasy 8.8. Cechą charakterystyką jest ich duża wytrzymałość mechaniczna. Listwy rolkowe z rolkami wykonanymi ze stali najczęściej można spotkać w zakładach mechanicznych oraz znajdują zastosowanie jako wypełnienie regałów magazynowych tzw. przepływowych, gdzie są odpowiedzialne za transport kontenerów, skrzyń, palet. Często listy rolkowe naszej produkcji są użytkowane w chłodniach i mroźniach, gdzie temperatura może spadać do -40ºC. Dla lepszego – optymalnego wykorzystania walorów technicznych naszych listew rolkowych prosimy o kontakt z naszym działem technicznym. Na życzenie wysyłamy rysunki techniczne w formacie STP.

 

niskie listwy rolkowe zdjęcie tytułowe listwy szyny rolkowe Średnie listwy rolkowe

Kontakt

Zamów rozmowę

Dziękujemy za kontakt. Oddzwonimy w ciągu 24h.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00