fbpx

Listwy / szyny rolkowe – jesteśmy bezpośrednim producentem.

szyny rolkowe paletowe

Produkowane przez naszą firmę listwy rolkowe można podzielić ze względu na ich wysokość, a także rodzaj użytych rolek, które były wykorzystane przy ich produkcji.

Wysoki stosunek jakości do ceny sprawia, że nasze listwy rolkowe pracują w zakładach przemysłowych zlokalizowanych na całym świecie. Głównie są to sortownie, magazyny przeładunkowe, fabryki mebli, stolarki otworowej, zakłady automotive. Nie bez przypadku nasze produkty są używane w zakładach BMW, AUDI, TOYOTY, WV i wielu innych czołowych producentów z różnych branż.

 

SPRAWDŹ CENĘ NASZYCH LISTEW ROLKOW:

SKLEP LISTWY ROLKOWE

 

Nasze szyny rolkowe idealnie sprawdzą się do grawitacyjnego transportu wewnątrzzakładowego m.in.:

  • paczek,
  • skrzynek,
  • pudełek,
  • kontenerów,
  • palet, itp.


Produkowane przez nas listwy rolkowe są zbudowane w oparciu o profile stalowe lub z wytrzymałego tworzywa sztucznego (białe, antybakteryjne, przeznaczone dla firm spożywczych), a wysoka jakość zarówno stali i tworzywa z jakiego wykonany jest profil nośny jest szeroko doceniana przez naszych klientów.

W naszej ofercie profile szyn rolkowych mogą być wykonane z następujących materiałów:

  • stal ocynkowana i nierdzewna – najczęściej stosowane (wszystkie elementy zabezpieczone przed korozją co zapewnia ich długie i bezobsługowe działanie).
  • antybakteryjne tworzywo – głównie stosowane w przemyśle spożywczym.

Wszystkie produkowane w naszych zakładach szyny rolkowe są zabezpieczone przed wpadaniem rolek z szyny.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

Sprawdź cenę w naszym sklepie online:

 

 

 

Produkowane w naszym zakładzie szyny rolkowe możemy podzielić na kilka grup:

I. Niskie szyny rolkowe.

W tej grupie znajdują się listy rolkowe o wysokości całkowitej od 14 do 36 mm i należą do niej szyny rolkowe takich typów jak: 40A, 40B, 40Q, 50A, 50B, 100, 100G, 100ST, 100AS, 102, 102G, 102ST, 726, 726 AS, 726 cooler, 727, 728, 729. Najczęściej stosowane do transportu paczek, pudełek, kontenerów o wadze do 50 – 80kg. Cechą charakterystyczną tych produktów jest zastosowana podziałka od zaledwie 12mm do 33mm oraz ich mała wysokość. Często stosowane na regałach przepływowych na półkach regałów montażowych oraz jako łączniki między maszynami czy stanowiskami roboczymi.

 

Pomagamy w doborze szyn rolkowych – zapytaj o cenę i dostępność naszego konsultanta:

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

 

 

Listwa_rolkowa_pod_kartony

II. Średnie szyny rolkowe.

W tym gronie znajdują się listy z serii: 400, 500, 520, 530, 610 611, 611L, 620, 620L, 620K, 621, 630G, 63GL, 640, 640L, 645,650, 650L, 651, 651L, 655, 656, 660, 670, 800, 801, 800G. Wysokość całkowita profilu waha się w przedziale od 50 do 80mm. Listwy rolkowe przeznaczone do transportu cięższych paczek, pudełek i kontenerów o wadze od 50 do nawet 1200kg. Stosowane najczęściej profile stalowe o grubości ścianki 2 i 3 mm i wykonane zazwyczaj ze sali ocynkowanej. Do mocowania rolek w profilu wykorzystujemy wyłącznie elementy złączne o podwyższonej sztywności co gwarantuje nam wysoki standard jakościowy produkowanych szyn rolkowych.

Do produkcji wykorzystujemy rolki wyposażone w łożyska kulkowe oraz łożyska ślizgowe. Listwy z rolkami z łożyskami ślizgowymi mogą z powodzeniem pracować w trudnych warunkach, gdzie występuje duże zabrudzenie zapylenie lub w środowisku agresywnym gdzie istnieje ryzyko wypłukania smarów.

 

Pomagamy w doborze szyn rolkowych – zapytaj o cenę i dostępność naszego konsultanta:

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

Listwa_rolkowa_pod_pudelka

III. Wysokie szyny rolkowe do dużych obciążeń.

W tej grupie wyrobów znajdują się produkty z serii 720, 720L, 720K, 730, 730L, 740, 740L oraz 900. Do produkcji tych szyn rolkowych wykorzystujemy profile stalowe o ściance min 3mm lub więcej, wykonane se stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Elementy złączne są wykonywane ze stali wzmacnianej, odporne na zmęczenie mechaniczne. Wysokość całkowita profilu plus rolki od 66 do 87mm. Maksymalne obciążenie to ok 160 kg/rolkę co daje łączną masę 6080 kg na jedną listwę rolkową podpartą na jej całej długości.

Tego typu szyny rolkowe służą do transportu palet, skrzyń i kontenerów. Często może je spotkać w magazynach palet, w zakładach produkcyjnych na łączeniu stanowisk kompletacyjnych, w centrach przeładunkowych oraz są często używane jako rolki w ładowniach samolotów transportowych. Posiadamy też listwy do pracy w warunkach niskich temperatur do – 40ºC W takim przypadku łożyska kulkowe rolek są wypełniane smarem do niskich temperatur. Ilość rolek w listwie jest dostosowywana do warunków pracy i do rodzaju transportowanego produktu.

 

Pomagamy w doborze szyn rolkowych – zapytaj o cenę i dostępność naszego konsultanta:

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

 

Zdj 3 Listwa rolkowa 720

Możemy wyróżnić ponadto listwy – szyny rolkowe ze względu na rodzaj płaszcza rolek użytych do ich budowy:

  • listwy rolkowe z tworzywa sztucznego
  • listwy rolkowe z rolkami stalowymi
  • listwy rolkowe z rolkami gumowanymi.

A). Listy rolkowe z rolkami z tworzywa sztucznego.

Do tej grupy należą listwy, wyposażone w rolki wykonane z tworzyw sztucznych odpornych na ścieranie i odpornych na uderzenia. Na szczególną uwagę należą trzy grypy listew, pierwsza to listwy niskie seria 40A, 40B, 40Q oraz seria 50A i 50B - bardzo niskie listwy rolkowe których wysokość całkowita profilu i rolki wynosi dla serii 40 zaledwie 14mm a dla serii 50 tylko 20mm. Są to najniższe listwy na rynku, które charakteryzuje duża wytrzymałość mechaniczna.

Druga podgrupa to listy serii 100, 102, 100G, 102G oraz 726, 727 ,728. Wysokość całkowita tych serii nie przekracza 35mm – są to najpopularniejsze modele szyn rolkowych, najczęściej użytkowane w zakładach przemysłowych gdzie służą do transportu paczek, pudełek, kartonów i kontenerów zbiorczych.

Trzecią podgrupę stanowią listwy wzmocnione, których wysokość całkowita, wysokość robocza mieści się w przedziale od 50 do 60 mm. Listy z tej grupy są zbudowane w oparciu o profile stalowe o grubości ścianki 2 oraz 3 mm, rolki mają średnice od 40 do 52mm. Rolki mogą być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego (PP - polipropylen, PA - poliamid, PE – polietylen, POM poliacetal oraz PTFE – politerafluoroetylen potocznie określany nazwą Teflon® ).

Listwy – szyny rolkowe z tej podgrupy najczęściej są spotykane w transporcie produktów średnio oraz wielkogabarytowych takich jak paczki z meblami, ciężkich elementów stolarki otworowej oraz opakowań zbiorczych (palety, kontenery).

Pomagamy w doborze szyn rolkowych – zapytaj o cenę i dostępność naszego konsultanta:

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

 

Listwa_rolkowa_szyna_rolkowa

B). Listwy rolkowe z rolkami gumowanymi lub rolkami z powłoką poliuretanową.

Do tej grupy należą szyny rolkowe z oznaczeniem G (rolki gumowane) najczęściej pracują na urządzeniach produkcyjnych i transportowych w zakładach produkujących stolarkę otworową (okna, drzwi, bramy), elementy elewacyjne (szyby, panele elewacyjne) a także w zakładach produkujące meble w tym meble fornirowane wrażliwe na zarysowania powłok.

Używane rolki z powłoką gumową zabezpieczają transportowany ładunek przed zarysowaniem i zabrudzeniem. Mieszanki gumowe, które stosujemy w produkcji rolek są mieszankami niebrudzącymi, nie pozostawiają tłustych śladów i są odporne na ścieranie nawet w pracy w trudnych warunkach np. zapylenie. Do osób szukających listew z rolkami których bieżnia ma być elastyczna a rolka ma pracować w wysokich temperaturach nasi doradcy techniczni pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie i przygotują ofertę na rolki z powłokami silikonowymi.

 

Pomagamy w doborze szyn rolkowych – zapytaj o cenę i dostępność naszego konsultanta:

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

listwa_rolkowa_gumowana

C). Listy rolkowe z rolkami stalowymi.

Listy przeznaczone do transporty palet, metalowych skrzynek, ciężkich arkuszy wykonanych np. ze stali. Listy rolkowe najczęściej są zbudowane z profili stalowych o grubości ścianki 2 oraz 3 mm. Cechą charakterystyką jest ich duża wytrzymałość mechaniczna.

Listwy rolkowe z rolkami wykonanymi ze stali najczęściej odpowiedzialne są za transport kontenerów, skrzyń, palet w zakładach produkcyjnych. Często listy rolkowe naszej produkcji są użytkowane w chłodniach i mroźniach, gdzie temperatura może spadać do -40ºC.

 

Szyna_rolkowa_pod_palety

 

Dla lepszego – optymalnego wykorzystania walorów technicznych naszych listew rolkowych prosimy o kontakt z naszym działem technicznym.

Tel: 797-992-585

Na życzenie wysyłamy pliki STP.

 

button katalogrolek

Kontakt

Zamów rozmowę

Dziękujemy za kontakt. Oddzwonimy w ciągu 24h.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00