fbpx

Rolki hamujące transporterów / przenośników rolkowych

hamujace

Rolki hamujące służą do wyhamowania ładunku transportowanego na transporterach rolkowych. W swojej ofercie posiadamy trzy główne produkty przeznaczone do wyhamowywania transportowanych ładunków w zależności od używanych rolek w transporterze rolkowym.

 

 

Rolki hamujące typ 700 – sprawdzony system rolek z hamulcem wewnątrz rolki do hamowania m.in. palet.

 

Rolka hamujaca transportera rolkowego

 


Jest to rolka wkomponowywana między rolki grawitacyjne i jej zadaniem jest wychwycenie przesuwającej się palety i zmniejszenie jej prędkości, którą nabiera na skutek działających sił ciążenia. Rolka typ 700 jest indywidualnie dopasowywana do transportera w taki sposób, aby optymalnie usprawnić pracę całego rolotoku oraz zabezpieczyć urządzenia peryferyjne przed skutkami zderzenia rozpędzonej palety.

Rolki hamujące typ 710 – występująca w dwóch wariantach 86 i 120, które różnią się od siebie średnią rolki hamującej

Rolki hamujace transportera rolkowego typ 710


Kolejnym rozwiązaniem wykorzystywanym do wyhamowywania transportowanych paczek jest rolka hamująca typ 710, która jest podczepiana pod rolki transportowe. Rolka ściśle przylega do rolek grawitacyjnych transportera i w ten sposób paczka zostaje wyhamowana po to, by nie doprowadzić do uszkodzenia transportowanych paczek lub urządzeń znajdujących się na końcu podajnika rolkowego.

 

Taśmy hamujące – stosowane najczęściej w listwach rolkowych.


Ostatnim sposobem wyhamowania paczek na transporterach grawitacyjnych jest zastosowanie taśm hamujących których kształt i wymiary są idealnie dopasowane do pracujących rolek transportowych. Taśma hamująca poprzez tarcie powoduje spowolnienie przenoszonego ładunku zabezpieczając go przed uszkodzeniem. Wszystkie powyższe produkty są indywidualnie dopasowywane do warunków pracy i miejsca zastosowania rolek hamujących.


Wszystkie oferowane produkty z gamy rolek hamujących są objęte gwarancją wykonania światowego lidera w produkcji rolek firmy Rollex. Udzielamy gwarancji na skuteczność działania naszych systemów i zapewniamy ich prawidłowe funkcjonowanie w każdym zakładzie produkcyjnych który korzysta z maszyn w których są zainstalowane rolki transportowe marki Rollex.

 

 

Posiadamy w ofercie również:

Rolki grawitacyjnej
Rolki stożkowe
Rolki hamujące
Elektrorolki / elektrobębny

button rolkihamujacebutton zapytanieofertowe

Kontakt

Zamów rozmowę

Dziękujemy za kontakt. Oddzwonimy w ciągu 24h.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00